Egyedül Jézus (26.)
Tartalom
Egyedül Jézus, egyedül a kereszténység...
Bonnke, Reinhard (1. 2. 3. 5. 6. 7. 8. 9. 11. 16. 18.)
Busch, Wilhelm (13.)
Dickens, Charles (19.)
Füle Lajos (24.)
Gass, Bob (10.20.)
Gyurkovics Tibor (26.)
Hallesby, Ole Kristian (14. 15.)
Gárdonyi Géza (12.)
MacGrath (4.)
Maisel, John (17.)
Napóleon, Bonaparte (21.22.23.)
Weöres Sándor (25.)
26.
Gyurkovics Tibor
A kereszténység leglényege a személyesség. A kereszténység nem világnézet, nem a gondolkodás magasiskolája, nem is valami kiolvasható filozófiai rendszer, erkölcsi szabályzat. Ó, nem. Jézus. A kapcsolat. A társ. (…)
A Krisztus Jézussal való kapcsolat szerelmes kapcsolat. Nem véletlen, hogy
"égi jegyes", "isteni vőlegény","szerelmes Jézusom." Nem baráti, barátságos kapcsolat – az odaadás kapcsolata. Emberfeletti szerelem. Ne felejtsük el.
Forrás:
Vigília, 1970, december, 855 .o.
Ki nekem Jézus? A Vigília körkérdése
Gyurkovics Tibor
1931. december 18. - 2008. november 16.
Kossuth-díjas író, költő és pszichológus
25.
Weöres Sándor
Számomra csak egy ember létezik: Jézus. Jézus létezik, és ő létezik mindazokban, akik benne és általa léteznek. Azért írok, mert jobban, pontosabban ki akarom fejezni az azonosságot Jézussal bennem és másokban. Fütyülök rá, hogy hányan olvassák, vagy hányan nem olvassák a verseimet. Egyetlen célom: egy fokkal közelebb hozni a jóakaratú, érzékeny olvasót ehhez az azonossághoz, a Jézussal való egységhez.
Forrás:
Vigília, 1970. 861-62
Weöres Sándor
(1913. június 22. - 1989. január 22.)
magyar költő, író, műfordító
24.
Füle Lajos: Az egyetlen
Az Egyetlen, Ki látta az Atyát,
Az Egyetlen, Ki értünk földre szállt,
az Egyetlen, Ki titkainkba lát,
s megnyitja mégis
a menny kapuját.
Füle Lajos
(1925. - 2015. április 19.)
magyar költő, Ybl-díjas mérnök
23.
Bonaparte Napóleon
„Az igazság átkarolja a világmindenséget. Mint a kereszténység – az egyetlen vallás, amely leküzdi az előítéleteket; az egyetlen, amely egyenlőséget és feltétel nélküli testvériséget hirdet az emberek között; az egyetlen, ami tisztán szellemi, végezetül, az egyetlen, ami mindenkié, kivétel nélkül, egy igaz országért, a Teremtő Isten szívbeli szándékának megfelelően. Krisztus bebizonyította szenvedésén keresztül, hogy Ő az Örökkévaló Fia. Tanításai mindegyike egyetlen és ugyanazon téma körül forognak: örökkévalóság.
Az evangélium nem egy könyv, ez egy élő valóság, tettekkel, erővel; és összetör mindent, amely terjedésével szembeáll.”
Forrás:
John S. C. Abbott: Napoleon élete, I. kötet
Idézi: Vigyázó! blog, 2016. jan.4.
https://archive.org/stream/cu31924087808709#page/n7/mode/2up
Bonaparte Napóleon
(1769. augusztus 15. - 1821. május 5.)
francia császár és tábornok
22.
Bonaparte Napóleon
„El tudják-e képzelni Caesart mint a Római Birodalom örökös császárát úgy, hogy a sírjából irányítja birodalmát, Róma sorsát kezében tartva? Hasonlóan van ez a világ is, amelyet meghódított a kereszténység. Hasonló Isten ereje a keresztényekben. Hasonló a hit és az Egyház végrehajtó hatalma általi folyamatos növekedésnek csodája. Nemzetek tűnnek el, királyok, de az Egyház fennmarad. Micsoda ez az erő, ami megvédte az Egyházat a rá támadó embertömegek dühétől és a korszakok zivatarától. Kinek a keze védelmezi az Egyházat már 18 évszázada az őt fenyegető csapások elől?”
Forrás:
John S. C. Abbott: Napoleon élete, I. kötet
Idézi: Vigyázó! blog, 2016. jan.4.
https://archive.org/stream/cu31924087808709#page/n7/mode/2up
Bonaparte Napóleon
(1769. augusztus 15. - 1821. május 5.)
francia császár és tábornok
21.
Bonaparte Napóleon
„A pogány vallások emberi szülemények. Csak saját ostobaságunkról árulkodnak. Mi többet tudnak ezek az istenek más halandóknál, amelyre oly büszkék? (…) Ha valaki belép egy pogány szentélybe: akkor a tökéletes káoszba érkezik, ellentmondások ezreibe ütközik, istenek viszályaival, mozgásra, cselekvésre képtelen szobrokkal, az egység felosztásával és változtatásával, rothadó fával, bálvánnyal és egy pappal találkozik… Ezek mind Istent dicsőítik, vagy megszégyenítik Őt? Össze lehet-e ezeket a vallásokat és isteneket a kereszténységgel hasonlítani?”
John S. C. Abbott: Napoleon élete, I. kötet
Idézi:
Vigyázó! blog, 2016. jan.4.
https://archive.org/stream/cu31924087808709#page/n7/mode/2up
Bonaparte Napóleon
(1769. augusztus 15. - 1821. május 5.)
francia császár és tábornok
20.
Bob Gass:
„Semmi sincs, ami be tudná tölteni az emberi szívben tátongó ürességet, csak Isten. Nincs más megoldás a háborúkra, előítéletekre és igazságtalanságokra; csak Isten. Nincs semmilyen kielégülés, amely csillapítani tudná az emberi test sóvárgását, csak Isten. Nem ad igazi gyógyulást a megtört szívűeknek, a magányosoknak és a kétségbeesetteknek, csak Isten. Nincs más fordulópont, amely kiszabadíthatná az embert züllöttségéből, csak Isten. Nincs más szabadulás függőségből, bánatból, csak Isten.”
Bob Gass: Győzelem a függőség felett,18. o.
19.
Charles Dickens:
„A lehető legünnepélyesebben
leszögezem önök előtt a keresztény
vallás igazságát és szépségét, amint
ez magától Krisztustól származik.”
Idézi: Billy Graham: A reménységem alapja, Patmos Records, 2014, 94.o. Fordította: Morvay Szilárd
The Letters of Charles Dickens (Charles Dickens levelei), szerkesztette Graham Storey, 12. kötet, 1868-1870
Charles Dickens
(1812. február 7. - 1870. június 9.)
angol író
18.
Reinhard Bonnke:
Nincs sebész, aki kioperálhatná a bűnös szívünket, és kicserélhetné egy bűntelenre; nincs pszichiáter, aki önzőségünkből és indulatainkból ki tudna minket gyógyítani. A tudomány bár csodákra képes, neki magának is megváltásra lenne szüksége, hisz rosszat legalább annyit szabadít a világra, mint jót. Nincs számítógépes program, ami összeszámlálhatná vétkeinket, és aztán kidobna egy biztos megoldást. Még a valaha élt legnagyobb elmék és erkölcsi nagyságok is könnyeket hullattak saját szívük gonoszságai miatt. Mégis van örömhír a világ számára! Van egy jó hír, ami felülmúlja az összes elmondottat: JÉZUS MEGVÁLT! Egyedül Ő képes erre, más nincs. És Jézus ma is megvált, ha benne bízol és befogadod Őt a szívedbe.
Forrás: R. Bonnke Facbook oldala - 2010
Fordította: Szakály Csaba
17.
John Maisel
Kétezer évvel ezelőtt, földi szolgálata alatt Jézus azt hirdette:
"Én vagyok Isten." Azt mondta, hogy Ő menny és föld Alkotója, és hogy csak rajta keresztül lehet az emberiségnek része valódi békességben és az örök életben. Nemcsak megtette ezt a drámai kijelentést, de bizonyítékokkal alá is tudta támasztani állításait. Jézus egyedülálló volta istenségének hirdetésében rejlik.
Hadd álljak meg itt, hogy azt mondjam, Jézus egyedülálló a világ vallási alakjai között abban, hogy Istennek vallotta magát.
Buddha sohasem mondta, hogy ő Isten.
Mózes sohasem mondta, hogy ő Jehova.
Mohamed sohasem mondta, hogy ő Allah.
Jézus Krisztus azonban az IGAZ és ÉLŐ Istennek vallotta magát !
A feljegyzések azt mutatják, hogy Jézust nem azért feszítették keresztre, mert feltámasztotta a halottakat, mert visszaadta a vakok látását, vagy mert meggyógyította a bénákat. Jézust azért feszítették keresztre, mert azt állította, hogy ő Isten. Ez teszi istenségének kérdését nagyon fontossá.
Buddha csak azt mondta: "Tanító vagyok, aki az igazságot keresi.”
Jézus azt mondta: "Én vagyok az igazság. "
Konfuciusz azt mondta: "Sohasem állítottam, hogy szent vagyok.”
Jézus azt mondta: "Ki tud rám bűnt bizonyítani ?"
Mohamed azt mondta: "Nincs reményem, hacsak Isten rám nem
borítja kegyelme köntösét. "
Jézus azt mondta: "Ha nem hisztek bennem, meghaltok bűneitekben.
John Maisel: Isten-e Jézus?
A Moszkvai Állami Egyetem tanárai és hallgatói számára tartott előadás átdolgozott anyaga (Fordította: Szűcs Attila), 17-19. o.
16.
Reinhard Bonnke:
Az evangélium félreteszi a vallást, és előtérbe helyezi Jézust. A történelem ismeri azokat az uralkodókat és hadvezéreket, akik idegen országokat hódoltattak meg, lemészárolva az ott élőket és letarolva hatalmas területeket. Mások azzal a szándékkal hódították meg a bennszülött lakosságot, hogy rájuk kényszerítsenek új szokásokat és hiteket. De soha senki nem utazott idegen földekre - óriási kockázatokat vállalva - csak azért, hogy szeresse, megváltsa, meggyógyítsa és megáldja az ott élőket. Jézus a világ Megváltója!
Forrás: R. Bonnke Facbook-os oldala
Fordította: Szakály Csaba
15.
Prof. Ole Kristian Hallesby
A kereszténység minden más vallástól és erkölcsi rendszertől élesen különbözik. Gondolhatunk bármelyikre, az újakra és a régiekre: teozófiára, spiritizmusra, antropozófiára, keresztyén tudományra, racionalizmusra, liberális teológiára és egyebekre.
Bármennyire különbözőek is ezek, egy közös vonás van bennük: hisznek a velünk született vallásosságban. Azt mondják: Az ember bűnös ugyan, de nem gonosz. Mindegyik azt mondja: légy jó; tedd a jót, akkor tökéletesen jó leszel.
Egyedül a kereszténység áll mindezekkel a vallásokkal szemben, mivel ezt mondja: te gonosz vagy, és nem tudsz jót cselekedni, amíg jóvá nem lettél. Mert a lelkület tesz a cselekvést jóvá vagy rosszá.
Forrás: O. Hallesby: Hogyan lettem hívő keresztyén, Evangéliumi Kiadó, 65-66.o.
Prof. Ole Kristian Hallesby
(1879. augusztus 5. – 1961.november 22)
norvég teológus, etikus, tanár és író.
14.
Prof. Ole Kristian Hallesby
A nem keresztény vallások egyike sem vezet el az Istennel való együttélésre. Mind a magasabb, mind az alacsonyabb rendűek a természeti ember kísérletei, hogy Istent és az örök világot kigondolja, megérezze és elérje. Annyiban van jelentőségük, hogy előkészítik az „idők teljességét”, amikor Isten évezredes előkészítés után az emberek vallási vágyának eleget tesz és Fiának az emberiség bűnéért való szenvedése és halála által lehetőséget teremt, hogy az embernek ne csak sejtelme legyen Istenről és imádja, hanem vele éljen és közösségbe is jusson vele.
A keresztény élet titka tehát az, hogy a hívők bizonyosak abban, hogy ezt az Istenben való életet elnyerték, amelyet a többi vallások többé-kevésbé sejtettek, de közülük egyik sem érte el. A hívő keresztény boldog abban a bizonyosságban, hogy a vallásossága nem vallási erőfeszítésekből áll, hogy nem kell feltornásznia magát a szent és távoli Istenhez a magasba. Vallási titka abban van, hogy Isten maga hajolt le hozzá, megragadta és önmagával való legbensőbb és legboldogabb közösségbe emelte fel.
Forrás: O. Hallesby: Hogyan lettem hívő keresztyén, Evangéliumi Kiadó, 60.o.
Prof. Ole Kristian Hallesby
(1879. augusztus 5. – 1961.november 22)
norvég teológus, etikus, tanár és író.
13.
Wilhelm Busch
„Jézus az egyetlen, aki életünk problémáját megoldja. Meghalt bűneimért. Kifizette a bűneim árát, amikor meghalt. Ezért volt hatalma rá, hogy levegye rólam a bűnláncot. Ő az egyetlen, aki ezt meg tudja tenni.”
Wilhelm Busch:Jézus a mi sorsunk,
Evangéliumi Kiadó, átdolgozott kiadás,
2010, 14.o.
Wilhelm Busch
(1897. márc. 27.- 1966. jún. 20.)
protestáns lelkész, író
12.
Gárdonyi Géza
(1863. augusztus 3. - 1922. október 30.)
író, költő
(A tanítványok Jézustól)
„Semmi hasznot nem vártak tőle. Semmi pénzt.
Semmi kényelmet. Mert hiszen neki nem volt se
vagyona, se hajléka. Ő nem adott semmit, ami
földi kincs. Micsoda varázsa lehetett az ő
szavaiban, az ő lelkében, az ő alakjában, hogy
így magához tudta bilincselni az embereket,
ahogy azok boldogok voltak, hogy vele lehettek.
Hiszen bölcs emberek és édes beszédű emberek
mindenkor voltak a világon, de ez az egy
mégiscsak csodálatos lehetett. Hogy annyira
megragadta az első megjelenésével az
embereket, hogy annyira magához kötötte, ahogy
később inkább a vérpadra léptek, hogysem
megtagadják.”
Forrás: Gárdonyi Géza: Jézus - Bibliai
történetek - Magyar írók novellái (részlet)
11.
Reinhard Bonnke
Az egész Földön nincs az evangéliumhoz fogható vallás vagy üzenet! Nincs még egy vallás, amelyben egy keresztről és egy olyan Megváltóról van szó, aki magára veszi a világ bűneit. A kereszt az a nagy, mélységes, dicsőséges, győzhetetlen, változtathatatlan és páratlan üzenet, amely magasan a vallások fölé emeli a kereszténységet. „Ezáltal hirdettetik néktek a bűnöknek bocsánata.”
(Apostolok Cselekedetei 13,38)
"A kereszt a keresztény hit jelképe. Kizárólagosan Jézushoz kötődik. Semmilyen vallásalapító vagy vallási vezető nem meri ezt a jelképet használni, mert olyasmit fejez ki, amit ők maguk soha nem tettek meg! Egyikőjüket sem feszítették meg a világ bűneiért. Egyikük sem támadt fel a halálból. Egyikük sem képes megadni azt a segítséget, amelyre oly kétségbeesetten szükségünk van. Csak Jézus tud üdvözíteni minket! Egyedül Jézus mondhatta: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam” (János 14:6). Bárhol keresed: nincs más Szabadító."
10.
Bob Gass
A judaizmus úgy tekint a megváltásra, mint ítéletnapra, amikor is a döntés az erkölcsösségen alapul.
A hinduk többszöri újjászületést várnak, amely során lelkük bejárja a világmindenséget.
A buddhisták a Négy Nemes Igazság és a Nemes Nyolclépcsős Út szerint vezetik életüket.
A muzulmánok a Hit Öt Oszlopa alapján érdemlik ki útjukat Allahhoz.
Sok filozófus a halál utáni életről úgy vélekedik, hogy az rejtett és ismeretlen, „egy nagy ugrás a sötétbe”.
Vannak, akik Jézust egy kalap alá veszik Mózessel, Mohameddel, Konfuciusszal és más vallási tanítókkal.
Jézus viszont ezt mondta: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam” (János 14:6). Sokan tiltakoznak. „Minden út a mennybe vezet” – mondják. De hogy lenne ez lehetséges?
A buddhisták a nirvánát várják, ami nem kevesebb, mint 547 reinkarnáció után érhető el.
A keresztyének egy életben és egy halálban hisznek, és egy Istennel töltött örökkévalóságban.
A humanisták nem ismerik el az élet Teremtőjét.
Jézus azt állítja, hogy Ő az élet forrása.
A spiritiszták a tenyeredből olvasnak.
A keresztyének a Bibliát kérdezik.
A hinduk többisten-hívők és személytelen istenségben gondolkodnak.
Krisztus követői hiszik, hogy „…csak egy Isten van” (1Korinthus). Minden nem keresztyén vallás azt mondja: „Meg tudod váltani magad”.
Jézus azt mondja: „Kereszthalálom vált meg téged”. Nem vezet minden út Rómába, nem minden hajó megy Ausztráliába, és nem minden repülő landol Londonban. Nem minden út vezet Istenhez. Jézus megjelölt egy egyedülálló utat, érvénytelenné téve az önmegváltást. Világosan megmutatott egy különleges ösvényt, melyet nem az emberi erőfeszítés kövezett ki. Egyetlen különleges meghívást kínál, amelyben Ő végzi a munkát, mi pedig bízunk Benne, Ő meghal, és mi élünk. Ő hív, és mi hisszük, hogy: „Az az Istennek tetsző dolog, hogy higgyetek abban, akit ő küldött” (János 6:29).
Forrás:
A fenti elmélkedés a Keresztyén Média UCB Hungary Alapítvány napi elmélkedése (honlap: maiige.hu), melynek írója Bob Gass. Magyar nyelven negyedévre szóló kiadvány formájában megrendelhető az említett honlapon, vagy a következő címen:
Mai Ige,
6201 Kiskőrös, Pf. 33.december 26., vasárnap
9.
Reinhard Bonnke
Emberi ötletek még soha senkinek nem adtak felszabadulást a bűntudat alól. A tudomány nem bocsátja meg a bűnöket; nem beszélhetünk megváltó tudásról. Az üdvösségnek egyetlen, kizárólagos „márkaneve” van: AZ ÚR JÉZUS KRISZTUS. Sem Platón, sem Arisztotelész, sem Newton, sem Einstein, sem a keleti vallások alapítói nem voltak megváltók, pedig az embereknek megváltóra lett volna szükségük. Bár sok jó gondolatuk volt, egyedül Jézus tud megváltani.
„Kicsoda olyan Isten, mint te, aki megbocsátja a bűnt...”
(Mikeás 7:18)
Forrás:
Reinhard Bonnke evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
http://www.facebook.com/evangelistreinhardbonnke/posts/10151238981830258
8.
Reinhard Bonnke
SENKI SEM MENTHETI MEG SAJÁT MAGÁT.
„Senki sem válthatja meg magát, nem adhat
magáért váltságdíjat Istennek. Mert olyan drága
az élet váltsága, hogy végképp le kell tennie
róla, még ha örökké élne is, és nem látná meg a
sírgödröt. ” (Zsoltárok 49:8). Elterjedt
vélekedés, hogy elég ha helyesen és becsületesen
él az ember, még ha Istent félvállról veszi is.
Ha egy rabszolga jól és helyesen él, attól még
rabszolga marad. Az életünk lapjain mindnyájan
foltot ejtettünk. Ha új lapot szeretnénk nyitni,
az előző lapokon azért ott marad a paca, a folt,
és átlátszik az új lapra is. Istennek óriási árat
kellett fizetnie a szabadításunkért -
szenvedéssel, vérrel és verejtékkel járt, a
Golgota kínjával. Ha Istennek ilyen erőfeszítésbe
tellett, akkor hogyan lennénk képesek mi
megmenteni magunkat?!
SENKI SEM MENTHET MEG MÁS VALAKIT.
Rabszolga nem képes felszabadítani másik
rabszolgát; bűnös nem képes megmenteni másik
bűnöst. Évezredek óta bajaink valódi forrása a
bűn. Képtelenek vagyunk szabadulni tőle.
Képtelenek vagyunk megbocsátani magunknak az
elkövetett bűneinket. Az emberi szívről azt
mondja a Biblia, hogy „csalárdabb mindennél,
javíthatatlan”. Nincs az a sebész, aki ki tudná
operálni belőlünk, és tudna egy bűntelen szívet
adni helyette. Nincs az az orvos, aki az
önzőségünkből és gyűlölködéseinkből ki tudna
minket gyógyítani. Bár a tudomány csodákra
képes, a tudománynak magának is megváltásra
volna szüksége, hiszen a jó mellett számtalan
gonoszt is rászabadít az emberiségre. Nincs az a
nagy teljesítményű számítógép, amely a
bűneinket meg tudná számolni, vagy valami
megoldást tudna kitalálni rájuk. Megannyi szent
életű ember, sőt az emberiség legnagyobbjai
reménytelenül zokogtak saját gonosz szívük
miatt. De Jézus megvált! Ő az egyetlen, aki erre
képes.
Forrás:
Reinhard Bonnke evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
7.
Reinhard Bonnke
Hogyan nyerheted el az üdvösséget? Jól példázza ezt a házasságkötés: a menyasszonynak és a vőlegénynek is ki kell mondania az IGENT. A kereszten Jézus IGENT mondott neked - és most várja, hogy te is IGENT mondj neki. Ahogyan a házasság nem lép életbe, míg nem hangzik el a „boldogító igen”, úgy az üdvösséget sem nyerheted el, míg IGENT nem mondasz Jézusnak. Ez az IGEN éppoly fontos, mint a példabeli. Jézus azt is mondja: „Nem hagylak el, sem el nem távozom tőled”, vagyis ha egyszer IGENT mondasz neki, ő örökre hűséges marad hozzád - hogy úgy mondjam: soha nem válik el tőled.
Forrás:
Reinhard Bonnke evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
6.
Reinhard Bonnke
Forrás:
Reinhard Bonnke evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
5.
Reinhard Bonnke
Forrás:
Reinhard Bonnke evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
4.
Alister Edgar McGrath
(1953. január 23. - )
teológus, hitvédő, a történeti teológia
professzora
A kereszténység egyik legalapvetőbb tanítása ez: Isten úgy döntött, hogy közénk jön. Ahelyett, hogy arra várna, hogy mi találjuk meg őt, Ő jön el hozzánk. Egyesek azt képzelik, a vallás olyan, mint amikor valaki egy létrán mászik felfelé, hogy megtalálja Istent. A keresztyénség ezzel szemben arról beszél, hogy Isten maga ereszkedik le hozzánk, s azután örvendezve hazavezet minket.
Alister McGrath:
Az ismeretlen Isten, Kálvin Kiadó, 2000. 47.o.
(Pecsuk Ottó fordítása)
3.
Reinhard Bonnke
Tudom, hogy a sárban is találhatunk
aranyszemcséket. Még a hamis hitekben is
találhatók helyes és igaz dolgok (lásd Róma levél
1. fejezete). Azonban nem minden jó ÜDVÖZÍT,
és nem minden igazság ÜDVÖZÍTŐ IGAZSÁG. A
jó tanácsok és a bölcs irányelvek nem adnak
bűnbocsánatot. Jézus nem azért jött, hogy
tanácsokat adjon, titkos ismeretet osszon meg,
vagy megtanítson felfedezni 'belső fényünket'.
Azért jött, hogy ÉLETÜNK legyen, mégpedig
egyre bőségesebb mértékben
(János 10:10)
Forrás:
Reinhard Bonnke evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
2.
Reinhard Bonnke
Az emberek által létrehozott vallások
mindegyikének azonos ismertetőjegye, hogy
megmondják, AZ EMBEREKNEK MIT KELL
TENNIÜK. Megszabják a híveiknek, mik azok a
cselekedetek, amiket meg kell tenniük; mik azok
a rítusok és ceremóniák, amiket be kell
tartaniuk. Az élet minden területére aprólékosan
kidolgozott törvényeik vannak. Ez a vallás világa.
A kereszténység totálisan különbözik ettől. Nem
arról szól, hogy nekünk mit kell tennünk, hanem
arról, AMIT ISTEN TESZ ÉRTÜNK. A hamis
isteneknek arra van szükségük, hogy az emberek
a vállukon hordozzák őket, a Biblia Istene
azonban maga hordozza az ő népét
(Ésaiás 46:1). Ugyanebben a fejezetben
olvassuk, hogy Isten azt mondja: „Hallgassatok
rám...én teremtettelek és én hordozlak, én
visellek és én szabadítalak meg benneteket”. A
vallás motor nélküli autó, amit tolni kell, hogy
haladjon; az evangélium viszont olyan autó,
amiben motor van. Szállj be, kapcsold be a
biztonsági övet, és indítsd el. Biztos lehetsz
benne, hogy nem fog útközben lerobbanni, elvisz
a célhoz.
Forrás: Reinhard Bonnke, evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
http://www.facebook.com/evangelistreinhardbonnke
1.
Reinhard Bonnke
evangélista
Az összes világvallás vallja, hogy az embereknek
valamilyen módon fizetniük kell a bűneikért.
Vannak, akik vezekléssel próbálkoznak, mások,
tíz- és százmilliók, úgy gondolják, hogy a
reinkarnáción keresztül valamelyik jövőbeni
életükben fognak szenvedni a bűneikért. A
legtöbben úgy gondolják, hogy az életük
cselekedeteiről az ítélet napján egy könyörtelen
bíró fog ítéletet hirdetni, míg mások a
megtisztító szenvedést egy köztes helyen, a
Purgatórium tüzében képzelik el.
A keresztény evangélium egészen mást mond! Azt
hirdeti: „JÉZUS KIFIZETTE A BÜNTETÉST
MINDENKIÉRT.” Ez az evangélium semmivel
össze nem hasonlítható dicsősége, azé az
evangéliumé, amelyet Péter és Pál hirdetett. Ezt
az üzenetet vitték el a bűnnel megterhelt világba
(ApCsel 13:38).
Ha Jézus vére megtisztít minket minden bűntől,
ha ő kifizette az árat, amint a Szentírás
félreérthetetlenül kijelenti, akkor mi szükségünk
lenne nekünk azt újra kifizetni, vagy azokért a
bűnökért újra szenvedni, amikért Krisztus már
szenvedett?...
Forrás: Bonnke Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
Menü
Oldalelemek
Keresés a honlapon |
Üzenőfal |