Hit - Bizalom-Hitetlenség (28)
Tartalom
Áprily Lajos (22.)
Bonnke, Reinhard (1.2. 6. 7. 8. 13. 14. 15.)
Chambers, Oswald J.(24.)
Compton, Arthur H. (4.)
Cseri Kálmán (9. 10.)
Csoóri Sándor (26.)
Franklin, Benjamin (27.)
Füle Lajos (5. 11.23.)
Gass, Bob (25.)
Gárdonyi Géza (20.)
Maisel, John (16.)
McDowell, Josh (21.)
Moody, D.L. (19.)
Osborn, T.L. (18.)
Sparks, Nicholas (28)
Szent Ágoston (3. 12.)
Vujicic, Nick (17.)
28.
Nicholas Sparks
- Tudom, hogy az Úrnak mindannyiunkkal tervei vannak, de néha egyszerűen nem értem, mi lehet az üzenet értelme. Voltál már ezzel így?
- Nos, nem hinném, hogy muszáj mindig mindent megérteni. Szerintem néha elég, ha egyszerűen csak hiszünk.
Forrás:
Nicholas Sparks: Karácsonyi angyal c. regény
Reader`s Digest Kiadó, Budapest, 2005
Nicholas Sparks
1965. december 31. —
amerikai író
27.
Benjamin Franklin
„Sohasem kételkedtem Isten jelenlétében, sohasem kételkedtem abban, hogy ő teremtette és gondviselésével Ő tartja fenn a világot.”
Idézi:
Schaaffs, W.: Christus und die physikalische Forschung, Evangelisationsverlag, Berghausen/Baden 3. kiadás 1969. 317. o.
Benjamin Franklin
(1706. január 17. – 1790. április 17.)
amerikai államférfi, természettudós, filozófus,
a villámhárító feltalálója
26.
Csoóri Sándor
„Az istenhit visszaszorulásával párhuzamosan sokan azt gondolták, hogy a józan ész és a tiszta tudás diadalmenete kezdődhetik el, amely a vallást és a költészetet hirtelen helyettesítheti. Nem ez történt. Nem az ésszerűség növekedett a világban, hanem a zavarodottság.”
Forrás:
Csoóri Sándor: Négy csengőszó szenteste, II. rész
Csoóri Sándor,
(1930. február 3. - )
kétszeres Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas magyar költő, esszéíró, prózaíró és politikus
25.
Bob Gass:
„A hit nem mentesít az élet viharaitól, hanem felkészít arra, hogy kiállhasd azokat.”
Mai ige, 2014. november 5.
Bob Gass
ír származású amerikai keresztény pásztor, író
24.
Oswald J. Chambers
„A hit soha nem tudja, merre vezetik,
De ismeri és szereti azt, Aki vezeti.”
Idézi:
William Paul Young: A viskó, Immanuel Alapítvány, 246. o.
Oswald J. Chambers
protestáns lelkész, tanár
(1874. július 24. - 1917. november 15.)
23.
"Vannak nehéz utak, de hitben megjárhatók: mondj rájuk "áment", s ha Isten néha nemet mond is, hidd el, hogy azzal áld meg."
(Füle Lajos: Azzal áld meg)
Füle Lajos
(1925. - )
költő, Ybl-díjas mérnök
22.
Áprily Lajos: Menedék
S mikor völgyünkre tört az áradat
s már hegy se volt, mely mentő csúccsal intsen,
egyetlenegy kőszikla megmaradt,
egyetlen tornyos sziklaszál: az Isten
Áprily Lajos, született Jékely Lajos
(1887. november 14.-1967. augusztus 6.)
21.
Josh McDowell:
„A keresztény hit Krisztusba vetett hit. Értéke nem a hívőben rejlik, hanem abban, akiben hiszünk – nem abban, aki bízik, hanem akiben bízik.”
Forrás:
Josh McDowell: Bizonyítékok a keresztény hit mellett, KIA, XXXI. o.
Josh McDowell
(1939. augusztus 17.- )
keresztény apologéta, prédikátor, író
20.
Gárdonyi Géza:
„Az én hitem értelmi hit, nem fantázia.”
Forrás:
Gárdonyi Géza:Titkosnapló (Válogatás)
Morfiumcseppek
A titkosírás megfejtői: Gilicze Gábor és Gyürk Ottó
Gárdonyi Géza
(1863. augusztus 3. - 1922. október 30.)
író, költő
19.
D. L. Moody:
„Létezik-e valamiféle okunk arra, hogy ne higgyünk Istenben? Megszegte-e Isten valaha is akár egyetlen ígéretét is? Kihívást intézek minden hitetlen vagy kételkedő felé, hogy mutasson rá Istennek akár egyetlenegy olyan ígéretére is, amelynek beteljesítését elmulasztotta volna.”
Idézi:
Tommy Lee Osborn: A betegek meggyógyulnak, Karizmatikus klasszikusok, Budapest, 2009, 12.o.
Dwight Lyman Moody
(1837. február 5. - 1899. december 22.)
amerikai evangélista
18.
F.F Bosworth:
„Soha ne kételkedj Istenben! Ha mindenképp kételkedni akarsz, kételkedj a kételyeidben, mert azok megbízhatatlanok! Istenben és az ő szavában azonban soha ne kételkedj!”
Idézi:
Tommy Lee Osborn: A betegek meggyógyulnak, Karizmatikus klasszikusok, Budapest, 2009, 12.o.
Fred Francis Bosworth
(1877. jauár 17. – 1958. január 23.)
amerikai evangélista
17.
Nick Vujicic
„Sosem tudhatjuk, Isten mit tartogat számunkra. Ez az oka annak, hogy sosem szabad elhinned: az a sorsod, amitől a leginkább rettegsz, vagy sosem fogsz feljutni a hegyre, ha most éppen szakadékban vagy. Hinned kell magadban, hinned kell abban, hogy az életednek célja van; hinned kell abban, hogy Istennek tervei vannak veled. Félre kell tenned a félelmeid és bizonytalanságod, bíznod kell abban, hogy megtalálod az utat. Talán fogalmad sincs arról, hogy mi vár rád, de jobban teszed, ha cselekszel, és nem hagyod, hogy az élet csak sodorjon magával.”
Nick Vujicic: Megállíthatatlan, Studium Plusz Kiadó, 2013, 30. o. Fordította: Tóth Fruzsina
16.
John Maisel
“Tegyük fel, hogy csak nagyon vékony jégréteg van a Moszkva folyón, de én hiszem, hogy a jég meg fog tartani, és át fogok tudni kelni a folyón. Elkezdek sétálni a folyón a jégbe vetett hatalmas hittel, de egy hazugságot hiszek el. Nem számít, milyen erős a hitem, ha rámegyek a vékony jégre, betörik és megfulladok. A jégbe vetett hitem nem fogja létrehozni azt, amit igaznak hiszek, hogy a jég meg fog tartani. Fordított esetben: annak aki a folyót borító vastag jégen jár lehet, hogy kis hite van csak, mégis biztonságban átér a túlsó partra. Nem a hit teremti meg a biztonságot, vagy annak hiányát. A kérdés az, hogy a hitemet az igazságba, vagy egy hazugságba vetem-e, a vastag jégbe, vagy a vékony jégbe. Ha a hitemet, még ha kicsiny is, a vastag jégbe vetem, egy biztonságos séta valóságában lesz részem. És lehet bár hatalmas hitem a vékony jégben, mégis a pusztulás valóságát fogom megtapasztalni. Így van ez Krisztussal is. Ha Ő az egyetlen út egy szent és jóságos Istenhez, és ez a világegyetem és Isten igazsága, annyit kell csak tennem, hogy bízom Benne, és abban, amit Ő tett, hogy megismerhessem Isten szeretetét és megbocsátását életemben.”
John Maisel: Isten-e Jézus? A Moszkvai Állami Egyetem tanárai és hallgatói számára tartott előadás átdolgozott anyaga (Fordította: Szűcs Attila), 35-36. o.
15.
Reinhard Bonnke
14.
Reinhard Bonnke
13.
Reinhard Bonnke:
Földi javak... önmagukban csak az életünk kisebb részét képezik, amelyeket boltokban, bevásárlóközpontokban szerzünk be. Az élet másik, nagyobbik részéhez azonban a bevásárlókocsinkat egy másik utcába kell eltolnunk. Nem csak kenyérre van szükségünk ugyanis, hanem szeretetre, barátságra, örömre és boldogságra is. A legfőbb szeretet, barátság és öröm pedig Istenben van, a Vele való találkozásban. Ő megérinti szellemünket,legbenső lényünket - „örvény örvényt hív elő” -,és szellemünk átitatódik, ahogy lelkünket megnyitjuk Isten előtt imádatban. „Áldjad én lelkem az Urat, és egész bensőm az Ő szent nevét” (Zsoltár 103,1) - mondja a zsoltáros. Ezért van a hit - Isten életét közvetíti felénk.A hit tartja nyitva a menny ajtaját, hogy betöltse lényünket a kiszűrődő isteni kórus zenéje. Jézus úgy írta le a hívőket, mint akik szívükkel értenek, és azt mondta róluk: „A ti szemeitek pedig boldogok, hogy látnak, és a füleitek, hogy hallanak” (Máté 13,15-16).
Forrás: R. Bonnke Facebook-os oldala
Fordította: Szakály Csaba
12.
Aurelius Augustinus
(Szent Ágoston),
filozófus és teológus
(354. november 13.-430. augusztus 28.)
„Csak a hit gyógyíthatott meg engem. Értelmem felfogó ereje csak a hitben megtisztulva szárnyalhatott volna valamiképpen a te örök és fogyatkozhatatlan igazságod felé; de mint a tudatlan orvosban megcsalódott ember,rendszerint a jó orvosra is vonakodik rábízni magát, ilyen volt az én lelkem állapota is. Hit nélkül nem lehetett meggyógyulnia, de, hogy hamis hitre ne tévedjen, vonakodott az ápolást elfogadni és a te kezednek is ellenszegült, ki pedig a hit gyógyszereit az egész világ betegségei ellen készítetted és bocsájtottad ki és igen nagy tekintélyt adtál nekik.”
Szent Ágoston vallomásai, VI. könyv, IV. fejezet
fordította: Dr. Vass József
Másik fordítás:
Városi István fordítása:
„A mindennapi szokás mutatja, hogy ha valaki egyszer gyarló orvosra akadt, már a jóra is csak félve bízza magát. Így voltam én is a lelkem egészségével. Lelkem csak a hitben gyógyulhatott volna meg, de hogy hamis hitbe bele ne botoljék, vonakodott inkább a gyógykezeléstől. Dacoltam kezeddel, pedig a hit orvosságát nekünk keverted nagy-nagy gyógyító erőt rejtettél beléje és széthintetted a földkerekség nyavalyáira.”
11.
Füle Lajos: ISTEN
Világokat teremtő JÓSÁG,
láthatatlan, örök VALÓSÁG,
jelen van itt ezer alakban,
de hit nélkül felfoghatatlan.
Füle Lajos
(1925. - 2015. április 19. )
költő, Ybl-díjas mérnök
10.
Cseri Kálmán
Mint ahogyan az illatokat csak a szaglásunkkal tudjuk felfogni, Istent csak a hittel. Hiába hallgatózik valaki egy nyári estén a virágoskertben, a fülével nem érzi az illatot. Viszont hiába szagolgat egy Bach-kantátát, azt hallani kell, csak úgy lesz valóság. Ugyanígy hiába okos, művelt, jó szándékú valaki, nem értheti és ismerheti meg Istent, csak a hit által.
Ez a felismerés szabadít meg a hit és tudás hamis szembeállításától. Mintha a hitnek a tudás vagy a tudomány lenne az ellentéte. A hit ellentéte a hitetlenség, a tudásé pedig a tudatlanság vagy tudománytalanság. De hit és tudás rokonok, hiszen mindkettő a valóság megismerésének egyik módja. Egyik a valóság egyik területét tudja megközelíteni, másik a másikat. A hitemmel tudom Istent, az ő lényét, gondolatait megismerni éppen úgy, mint ahogyan tanulással a valóság más területét. A hitből éppen úgy ismeret, megismerés, megértés következik, mint a tudományos kutatásból. Jézus kérdésére Péter így felel: „Mi elhittük és megismertük, hogy te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia" (Jn 6,69). Tehát az az őskeresztyén hitvallás, amit itt idéz (te vagy a Krisztus), úgy született, hogy hitelt adtak Jézus szavának, s ez a hit egyre bizonyosabb, megalapozottabb ismeretté vált bennük. Pál élete végén így summázza tapasztalatait: „Tudom, kinek hittem" (2Tim 1,12). A Zsid 11,3-ban pedig így kerül egymás mellé a két fogalom: „Hit által értjük meg, hogy a világokat Isten szava alkotta, úgyhogy a nem-láthatókból állt elő a látható".
Forrás:
Cseri Kálmán: Tudom, kinek hittem
Cseri Kálmán
református lelkész
(1939. április 30. – 2017. február 13.)
9.
Cseri Kálmán
Mi a hit?
Az embernek az az „érzékszerve", amivel a lelki valóságot tudja felfogni. A Biblia szerint a valóságnak két tartománya van: a láthatók és a láthatatlanok. A láthatókat megismerhetjük értelmünkkel és öt érzékszervünkkel, a láthatatlanokat Isten kijelentése alapján a hitünkkel (1Kor 2,9 kk; 2Kor 4,18; 2Kir 6,16-17 stb.). Az embernek ez az „érzékszerve" a bűnesetig hibátlanul működött. Amikor azonban Istentől elszakadt, súlyosan megsérült, és mivel utána nem használta, visszafejlődött.
Ahhoz, hogy valaki újra érzékelje Istent, értse akaratát, újra kell kérnie Tőle ezt az ajándékot. Isten az embert beszédével, igéjével teremtette eredetileg, így teremti ma is újjá. „A hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által" (Róm 10,17).
Aki így újra visszanyeri Istentől ezt az elveszített „érzékszervet", az ismét érzékeli Isten közelségét, szeretetét, érti gondolatait, szándékát, és annak a számára Isten és a lelki valóságok ugyanolyan realitás, mint a világnak az a része, amit többi érzékszervünkkel tudunk megközelíteni.
Forrás:
Cseri Kálmán: Tudom, kinek hittem
Cseri Kálmán
református lelkész
(1939. április 30. – 2017. február 13.)
8.
Reinhard Bonnke
7.
A Bibliában a keresztény hit az új források eszköze és nem pusztán bizonyos hittételek elfogadása. Alapvetően a kereszténység a Szent Szellem kiáradását jelenti a világba. A hit maga nem erő, hanem hozzáférés az erőhöz. Péter második levelében azt olvassuk, hogy „isteni természet részesei” vagyunk, egy olyan természeté, amely nem változik és a hívőket „felöltözteti”.
Jézus pedig azt mondta: „Én örök életet adok nekik, és soha örökké el nem vesznek”. János 10:28
Van okunk az örömre!
Forrás: Reinhard Bonnke, evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
6.
"A hit nem az értelmünk megerőszakolása, hogy olyan dolgokban higgyen, amik lehetetlenek vagy amikről tudjuk, hogy nem igaz. Különösen nem „valamiben” való hitet jelent. A hit feltétlen bizalom Istenben, és mint ilyen, személyes. Az evangéliumokban Jézus soha nem arra buzdította a követőit, hogy higgyenek valamiben, talán egy csodában, és akkor megtörténik, hanem azt mondta, hogy higgyenek őbenne.
Sorsunk a hiten nyugszik: hit által nyerünk üdvösséget.
'Aki hisz a Fiúban, örök élete van.' János 3:36.
Isten, akiben bíznunk kell, méltó rá, hiszen úgy szeretett minket, hogy Fiát adta, hogy a bűneinket a keresztfára vigye."
Forrás: Reinhard Bonnke, evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
5.
Füle Lajos
Ha ezt megérted
Ha ezt megérted, szebb lesz a világ,
és gazdagabb lesz számodra az élet:
titok se fáraszt, és kétség se bánt,
mindent megértesz, hogyha ezt megérted.
Akkor leroskad benned a miért,
elcsöndesülnek lázas keresések:
amennyit hiszel, annyi a tiéd!
Mindent megértesz, hogyha ezt megérted.
Füle Lajos
(1925. - 2015. április 19. )
költő, Ybl-díjas mérnök
4.
Arthur H. Compton,
(1892-1962)
a Compton- effektus felfedezője, Nobel-díjas fizikus
A hitemet az a felismerés indította el, hogy egy legfelsőbb intelligencia hívta létre a világegyetemet és alkotta meg az embert. Nem esik nehezemre ezt elhinni, hiszen vitathatatlan, ahol terv van, ott intelligenciának is kell léteznie. Egy rendezett, kibontakozó világmindenség azt bizonyítja, hogy igaz a valaha elhangzott leghatalmasabb kijelentés: Kezdetben teremtette Isten…
Forrás:
Rede vom 12.04.1936, "Chicago Daily News"
Fordította: Harsányi Andrásné
3.
Szent Ágoston
(Aurelius Augustinus)
(354. november 13.- 430. augusztus 28.)
egyházatya, filozófus
„A mindennapi szokás mutatja, hogy ha valaki egyszer gyarló orvosra akadt, már a jóra is csak félve bízza magát. Így voltam én is a lelkem egészségével. Lelkem csak a hitben gyógyulhatott volna meg, de hogy hamis hitbe bele ne botoljék, vonakodott inkább a gyógykezeléstől.
Dacoltam kezeddel, pedig a hit orvosságát nekünk keverted, nagy-nagy gyógyító erőt rejtettél beléje és széthintetted a földkerekség nyavalyáira.”
Aurelius Augustinus: Vallomások
(Confessiones)
VI. könyv, IV. fejezet
Fordította: Városi István
2.
"A régi festmények komorak, sötétbarnás tónusúak. Ezért a festőiskolák sokáig azt tanították a növendékeknek, hogy ők is sötét színeket használjanak. Később azonban elkezdték ezeket a képeket megtisztítani, és felfedezték, hogy a sötétbarna árnyalat nem más, mint a rárakódott por és lakk, amellyel a múzeumok és galériák „szakértői” kezelték azokat. Amikor letisztították róluk a por- és a lakkréteget, előtűnt, hogy a régi festményeket eredetileg ragyogó, élénk színekkel festették meg. A keresztény hit ehhez hasonló: Az evangélium telve van színekkel, ragyogással és szépséggel, de az egyház a hosszú évszázadok alatt sötét, komor tónusúvá változtatta azt a maga hagyományaival, szokásaival, élettelen dogmatikájával és hitetlenségeivel. Ha eltávolítjuk róla a rárakódott port és egyebet, előtűnik és bámulatba ejt a keresztény igazság eredeti dicsősége!"
Jézus Krisztus a világ megváltója!
Forrás: Reinhard Bonnke, evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
1.
Sokan gondolják úgy, hogy a keresztény hit köszönőviszonyban sincs a valósággal. Azonban ennek az állításnak alapvetően ellentmond Jézus élete, és különösen halála. Egy valóságos, hús-vér Jézust feszítettek fel valóságos szögekkel egy valóságos fakeresztre, és valóságos vért ontott ki a valóságos bűneinkért és valóságos megkötözöttségeinkért.
Ezért Jézus megváltása nagyon is valóságos.
Forrás:
Reinhard Bonnke, evangélista Facebookos oldala
Fordította: Szakály Csaba
Üzenetküldés Küldj te is egy idézetet! Az idézethez add meg a pontos forrást: Az idézett mű címét, szerzőjét, a fordítót, az évszámot... Olyan adatokat, amelyek hitelesítik az idézet szerzőhöz kapcsolt valódiságát. A címed és az üzeneted nem jelenik meg az oldalon.
|
Menü
Oldalelemek
Keresés a honlapon |
Üzenőfal |